Parkurda yöresel ikram

Parkurda yöresel ikram

 Klasik Otomobil Tutkunları Ayaş'ta Buluştu

Ankara'nın Ayaş ilçesinde 'Tarihi Kentler Klasik Otomobil Rallisi' gerçekleştirildi.

Ayaş Belediyesince Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen etkinliğe, 50 otomobil katıldı.

İlçe Kaymakamı Ahmet Başbaydar ile Belediye Başkanı Bülent Taşan'ın start vermesiyle otomobiller,Sinanlı, Oltan, Ilıca, Bayram, Gökçebağ, Yağmurdede, Çanıllı, Ortabereket ve Başbereket mahallelerindeki 80 kilometrelik parkurda yarıştı.

 

Klasik otomobiller parkurda kıyasıya yarışırken Ayaşı' ın yöresel ikramlarıyla karşılandılar.Sinanlı mahallesinde domates suyu,Ilıca Mahallesinde karadut şurubu,çanıllıda,çiğ köfte,yarışmanın son bulduğu Kirazdibi gölet mevkisinde ise gözleme ve ayran ikram edildi.

Kirazdibi gölet mevkisinde sona eren rallide, Serdar Güçlü birinci, Yasin Gülören ikinci, Mehmet Yener üçüncü oldu.

Belediye Başkanı Taşan, düzenledikleri etkinlikle tarihi otomobilleri tarihi ilçede buluşturduklarını belirtti.

Güzel bir etkinlik olduğunu belirten Taşan, 'Belediye olarak ilçenin tanıtımına yönelik organizasyonları sürdüreceğiz. Ayaş ilçesinin her alanda tanıtımına önem veriyoruz' dedi.


Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Sürhan Altınkanat da rallinin hız değil, dikkat istediğini belirterek, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından resmi olarak pilot ve yardımcı pilot lisansı alan yarışmacıların 86 model ve önceki yıllara ait otomobillerle bu organizasyona katılacaklarını aktardı. Altınkanat, 'Yaklaşık 80 kilometrelik asfalt etapta Ayaş'ın doğal güzelliklerini görme fırsatımızda oldu.' dedi.

Sürhan Altınkanak, ANOK'un Türkiye'nin en eski otomobil sporları kulübü olması dışında bu yöndeki bütün branşlarda faaliyet gösteren tek kulüp olduğunu ifade etti.

 

 

© 2016 Ayaş Belediyesi