Başkanın Mesajları

Saygıdeğer  Hemşehrilerim;


30 Mart 2014 tarihinde yapılan  Mahalli İdareler  seçimlerinde şahsıma ve meclis üyesi arkadaşlarıma güven duyarak Ayaş Belediyesi yönetimini bizlere emanet ettiniz.  


Ayaşımız için çıkmış olduğumuz bu önemli görevde sizlere 5 yılda 20 yıllık hizmet sözü vermiştik. Zamanımızı hizmete harcıyoruz. Bu kapsamda sizlerin de takdirleri doğrultusunda bir yıllık zamanı tamamlamış bulunmaktayız.


Görevimizi devralırken, 30 - 40 yıl geriden gelen bir hizmet anlayışına son vererek;  Ayaşımızı  tarihi kimliğine layık  bir ilçe olması için çalışmalarımızı başlattık.  


Planlı, geleceği düşünen, günü kurtaran değil; geleceği inşa eden bir anlayış ile Ayaşımızı yeniden imar ediyoruz. Büyükşehir Belediyemiz, Hükümetimizden almış olduğumuz destekler ile hizmete yürümüyoruz, koşuyoruz.


Siz değerli hemşehrilerimin  takdirleri ile güçlü ve üçlü yönetimle  vermiş olduğumuz sözlerin hepsini  tek tek gerçekleştiriyoruz.
Gelecek nesillerimize ve tarihimize olan sorumluluğumuz gereği Ayaşımızın kalkınarak metropol ilçeler arasına girmesi en öncelikli hedefimiz: 5 yıllık çalışma programımızda yer alan kalkınma öncelikli yatırımlarımız ile göç veren değil göç alan ilçe olacağız. İlçemizin zenginliklerinin  farkındalığını yaratarak  tarımı, termali, turizmi  ve eğitimi ile gelişen bir ilçe olmak için ben ve ekibim gece gündüz hizmet veriyoruz.


Ayaş için faydalı olacak her kapıda dilenci olmaya hazırım demiştim. Yatırım projelerimizin bir çoğunda bürokratik işlemleri süratle tamamlayarak sizlerin de destekleriyle temel atma sürecine girmiş bulunmaktayız. Allah’ın izniyle hep birlikte tüm projelerimizin açılışını gerçekleştireceğiz.


Ayaş için yapılacak her türlü çalışmanın içerisinde yer almak hepimizin görevi. Kaybolan yılların telafisi için daima hizmet ilkesiyle ve  şeffaf  belediyecilik anlayışımız ile her zaman AYAŞ kazanacak. Ayaş’ta ilklere imza attık ve atmaya devam edeceğiz.
Hizmetlerimizde dünden bu güne bizleri yalnız bırakmayan, destek veren tüm hemşehrilerime, muhtarlarımıza, oda ve dernekneklerimize gece gündüz demeden hizmet veren meclis üyelerimiz ve Başkan Yardımcılarımız Hikmet GEZER ve Muhsin YILMAZ'a, Ayaş’a büyük sevgisi ve emeği geçen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız  Melih GÖKÇEK ve ekibine, Hükümetimize teşekkürlerimi  sunarım.
Saygılarımla. 

© 2016 Ayaş Belediyesi