Ayaş’ da Yollar İlaçlı Suyla Temizleniyor

Ayaş’ da Yollar İlaçlı Suyla Temizleniyor

AYAŞ BELEDİYESİ ÇARŞI MERKEZİ ARA YOL VE PARKLARI İLAÇLI SUYLA TEMİZLEMEYE BAŞLADI.

Ayaş Belediyesi Çarşı merkezi,ara yol ve parkları ilaçlı suyla temizlemeye başladı. Başkan Taşan, “Sıcakların başlaması ile özellikle çöp konteynırın yoğun bulunduğu cadde ve sokaklarda ilaçlı su ile dezenfekte ediyoruz. ” dedi.

 

ÖNCE SÜPÜRME, SONRA İLAÇLI SUYLA YIKAMA

 

Başkan Bülent Taşan’ ın talimatı üzerine harekete geçen Ayaş Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri, ilçe genelindeki tüm mahalleleri ilaçlı suyla temizlemeye başladı. İlk uygulama çarşı merkezinde gerçekleştirilirken ekipler Mahallelerdeki sokakları da temizlemeye başladı. Ekipler önce yol ve parklarda biriken çöpleri kaldırarak kaba temizlik yapıyor, ardından yol ve parklar ilaçlı suyla ikinci kez temizleniyor.

 

MİKROP OLUŞUMU DA ENGELLENMİŞ OLUYOR

 

Belediye Başkanı Taşan: Suyun içerisine karıştırılan özel dezenfektan ilaçlar sayesinde her türlü mikrop yok ediliyor. Sıcakların başlaması nedeni ile çöpler daha sık alınıyor. Ekiplerin sabahın erken saatlerinde yolları,kaldırımları,temizliğe başladığını belirten Taşan “Özellikle çöp konteynerlerin temizliğine özel önem veriyoruz. Sade su ile yıkamak yetmiyor, ilaç da gerekiyordu, biz de gereğini yaptık, yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

 

© 2016 Ayaş Belediyesi