Afganistan Heyetinin Kuruluşumuzu Ziyareti

Afganistan Heyetinin Kuruluşumuzu Ziyareti

Afganistan’dan Ayaş'a gelen heyet, Ayaş Çocuk Destek Merkezi'nde incelemelerde bulundu.

6 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşen ziyarette, konuklara İl Müdürümüz Selim Çelenk tarafından Çocuk Destek Merkezi çalışmaları, iş ve işlemleri hakkında genel bilgi verildi.

Çelenk, konuklara hitaben, "Biz kardeş ülkeleriz. Ülkelerimiz uzak olsa da gönüllerimiz bir. Afganistanlı kardeşlerimizle her konuda iş birliği ve etkileşim halinde olmak bizim için memnuniyet vericidir. İletişimimizin güçlenerek devam etmesi en büyük arzu ve temennimizdir." diye konuştu.

Heyettekiler ise, kendilerine gösterilen misafirperverlik için teşekkür ederek,  “Çocuk Destek Merkezi bizim rol olarak alıp ülkemizde faaliyete geçirmek istediğimiz bir örnektir. Buradan edindiğimiz bilgiler ışığında ülkemizde de bu güzel ve başarılı çalışmayı uygulayacağız. Bugün bizlere destek veren İl Müdürümüz ve ekibine teşekkür ediyor ve kendilerini ve ekibini Afganistan’da ağırlamak istiyoruz. ” dedi.

Ziyarette Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı Bilal Uçar, İl Müdür Yardımcımız Osman Doğan, Afgan heyetinde ise şu isimler yer aldı: Said Mohammed Hashemi (Afganistan Adalet Bakan Yardımcısı), Mohammed Seddig Siddiqi (Afganistan Adalet Bakanlığı’nda Çocuk Suçlular Rehabilitasyon Genel Müdürlüğü), Mir Feyazuddine Amine (Kabil Çocuk Suçlular Rehabilitasyon Merkezi Müdürü), Anisa Rasuli (Çocuk Temyiz Mahkemesi Hakimi), Huma Alizoy (İlk Derece Çocuk Mahkemesi Hakimi), Farida Baraki (Kabil Merkez Bölgesi Çocuk Suçlarından Sorumlu Başsavcı), Wasel Noor Mohmand (Afganistan Çalışma ve Sosyal İşler Bakan Yardımcısı), Aziz Malik Salanqi (Kabil Polisi Çocuk Suçları Ofisi Başkanı). ABD’nin Kabil Büyükelçiliği’nden Nathan Anderson (Tutukevleri Program Müdürü), Allan Colins (Tutukevleri Kıdemli Danışmanı), Bayar Soyedi (Program Uzmanı), Rick Morin (Çocuk Suçlular için Tutukevi Sistem Programı Danışmanı), Collin Vause (Adalet Sistemi Destek Programı Danışmanı), Ardasher Benham (Adalet Sistemi Destek Programı Danışmanı).

© 2016 Ayaş Belediyesi